sobota, 1 sierpnia 2009

Jeżyki


składniki:

80g krówek (najlepsze są te ciągnące, kruche też się nadają, ale kulki się wtedy kruszą)
½ kostki margaryny
ok 210g ryżu preparowanego miałam takie paczki po 70g (ja dałam nawet 280, bo wolę mieć ich więcej)

wykonanie:

Krówki rozpakować, w dużym garnku na małym ogniu rozpuścić margarynę i wszystkie krówki, trzeba tego pilnować i mieszać, bo inaczej nam się przypali.

Gdy wszystko pięknie się rozpuści (co zajmuje nawet 20 min) do tego wszystkiego należy wrzucić nasz ryż. Mieszać na początku za pomocą łyżek itp. bo masa jest bardzo, bardzo gorąca.

Masę trzeba porządnie zmieszać z ryżem i formować z powstałej masy kulki, wielkość wg uznania.
Uwaga masa dosyć długo jeszcze jest ciepła !!!

Jeżyki przechowuję przykryte folią spożywczą wtedy długo są miękkie.

Wyszło mi ok 35 kuleczek.

Przepis nr 85

http://fantazjemagdyk.blogspot.com/